988 – вулиць у Чернівцях. А комунальники прибирають від снігу тільки 139

210

Одна із основних причин, за їх словами, не всюди можуть проїхати снігозбиральними машинами. А тому для міста потрібна додаткова техніка менших розмірів. Та бюджетна комісія міської ради заблокувала пропозицію щодо закупівлі таких машин.

Це автомобілі марки «МАЗ» 2016 року випуску. Їх використовують для розчистки вулиць від снігу. Нині на балансі комунального підприємства «МіськШеп» 7 таких машин.

Проте вони великі і проїхати вузькими чернівецькими дорогами не можуть, розповідає Олег, водій «МАЗу».

ОЛЕГ ДЯЧУК, ВОДІЙ: «Важко дуже, немає поваги від інших водіїв. Коли такі погодні умови вони понаставляють будь-де машини. Бачите самі, попереду вал, машина широка, проїхати на вузьких вулицях майже нереально, боїмося зачепити машини».

Для цього мають «Зіли», яким більше 30 років. Та малогабаритних машин бракує, каже головний інженер підприємства Павло Лоєр.

ПАВЛО ЛОЄР, ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР КП «МІСЬКШЕП»: «Треба хоча би оці 3 машини. Маленькі, які могли би коригувати на вузьких вулицях міста. А тому нині на таких вузьких дорогах люди вручну прибирають, адже ми обробити ці дороги не можемо. Зараз, ми розчищаємо 139 вулиць».

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Давайте, зараз поміряємо ширину цього транспортного засобу. Для цього у нас є вимірювальна рулетка, міряємо по ковшу. Як бачимо, ширина 297 сантиметрів, це майже три метри».

Це вулиця Юрія Федьковича. Повторюємо експеримент.   

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Для цього рулеткою зачіпляємо за протектор. Вже є три метри. Цього достатньо, аби проїхала снігоприбиральна техніка. Однак, сніг який розчищатимуть буде присипати цю машину».  

Водій Василь зізнається, снігозбиральним машинам, аби проїхати вулицею Федьковича місця справді замало. Однак каже, переставляти свою машину не буде.

ВАСИЛЬ БАНАР, ВОДІЙ: «Тут лікувальний заклад, де ми ще будемо ставати? У нас іншого вибору немає».

АНДРІЙ ОЛІЙНИК, РАДНИК ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Була пропозиція скористатися європейським досвідом. А саме на таких ось вулицях, які наполовину магістральні, але не тупикові, де люди залишають свої машини запровадити систему паркування по-парним і непарним дням. Тобто в один день паркуються з одного боку дороги, а в інший з іншого. На той момент, а це було минулого року, не було прийнято принципового рішення і все залишилось без змін, адже невідомо якби до цього поставились люди. Повірте, ми зараз не можемо дати альтернативу до прикладу на Федьковича чи Аксенина, де водіям залишати свої машини. Адже не у всіх є подвір’я».

У департаменті ЖКГ пропонували закупити 3 снігозбиральні машини менших розмірів. Вартість їх оцінюється в 6 мільйонів 100 тисяч гривень. У бюджетній комісії міської ради цього не зрозуміли, розповів директор департаменту Ярослав Кушнірик.

ЯРОСЛАВ КУШНІРИК, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Три тижні це рішення не приймається. Це блокує конкретно одна людина – заступник бюджетної комісії, депутат Ковалюк».

БОГДАН КОВАЛЮК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Серед них є «Маз», машина яка усім укомплектована для ремонту доріг. Сьогодні бюджетна комісія цю машину погодила, а дві інші машини трішки менші аналог «Зіла», то їх комісії не погодила. Тому що попередні компанії виграли тендер за 1 мільйон 900 тисяч, хоча на ринку присутня ціна 1 мільйон 700 тисяч гривень. Тому дуже дивно, куди ми даємо 200 тисяч гривень. Але виникає питання, якщо вони були так необхідні, чому департамент не займався тендером із весни, чому не прописав до прикладу українські «Крази», а тільки «Маз». Тобто тендер прописаний під них».

сніг

988 – вулиць у Чернівцях. А комунальники прибирають від снігу тільки 139Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 4 грудня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here