5 грудня в Україні відзначають Міжнародний день волонтера

122
ніхто крім нас

Понад 50 разів їздили у зону АТО з благодійним вантажем буковинські волонтери Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас».

Першу благодійну допомогу воїни-афганці цієї громадської організації повезли українським прикордонникам та десантникам у березні 2014 року в Крим, коли лише розпочиналася анексія півострова.

 ЮРІЙ КОВАЛЕЦЬ, ГОЛОВА ВГО «НІХТО КРІМ НАС» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ, ВОЛОНТЕР: «В той час ми спільно з нашими побратимами учасниками бойових дій в Афганістані виїхали на Арбатську стрілу – Чангар. І чітко зрозуміли, що ситуація загрожує територіальній цілісності нашої держави. Коли вже відбулися події на Донбасі, перша поїздка відбулася, коли наша третя окрема тактична група здійснила вихід в зону АТО. Буквально через тиждень ми були там з благодійної допомогою. З того часу ми щомісяця буваємо на сході».

 Волонтери кажуть: сьогодні українська армія одягнена і нагодована, має бойовий вишкіл. Проте не всюди на передовій у наших вояків є сучасне озброєння і техніка.

ТАРАС БІЛОУС, ВОЛОНТЕР ВГО «НІХТО КРІМ НАС» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Наші воїни потребують перш за все людяного ставлення, жити в окопах, а техніки як такої немає. Техніка є в національній гвардії, у поліції, а в армії багато чого бракує».

Війна на Донбасі затягується. На мирній Україні люди до неї почали звикати. Благодійну допомогу зараз набагато важче збирати, – говорить волонтер Тарас Білоус.

ТАРАС БІЛОУС, ВОЛОНТЕР ВГО «НІХТО КРІМ НАС» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Я раніше їздив мало не кожного тижня. Були кошти, люди несли допомогу, а тепер важко збирати. Мабуть тому, що люди розчарувалися. І що війну спеціально затягують. Думаю, для моїх внуків та правнуків ще залишиться цей конфлікт. Як це сталося у Карабасі».

Сьогодні волонтери часто замість держави дбають і про соціальний захист, як демобілізованих учасників АТО, так і тих воїнів, які зараз перебувають в окопах на передовій.

 ВОЛОДИМИР ШЕВЧЕНКО, ВОЛОНТЕР ВГО «НІХТО КРІМ НАС» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «У мене є учасник бойових дій, який воює з перших днів війни. Він три чи чотири рази контужений, має поранення. Людина з 14-го року воює, захищає нас з вами. До цього часу він не може отримати земельну ділянку 10 соток у Глибоцькому районі звідки він родом. Я йому допомагаю та мене всюди футболять. Вчора він мені телефонував з АТО, каже: я зніму всі нагороди і передам чиновникам. Хай побачать, що я справжній атовець».

Петро Голопапа

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here