Як повідомили організатори, ключовою подією Днів єврейської культури стане проведення з 6 по 9 серпня Пам’ятної міжнародної конференція з мови та культури їдиш (до 110-ї річниці історичної Чернівецької конференції з мови та культури їдиш).

Так, згідно з програмою, 5 серпня відбудеться відкриття «Тижня єврейського кіно» та кіноперегляди.

6 серпня відкриття Міжнародної конференції з мови та культури їдиш та Днів єврейської культури на Буковині (Мармурова зала ЧНУ).

Окрім цього у програмі заходів різноманітні виставки, зокрема, сучасних видань з юдаїки, настінних розписів синагог Буковини, «Відомі представники єврейської общини Буковини», творів єврейських художників Буковини та ін. Також – концерти, вечори єврейської поезії Буковини, екскурсії єврейськими місцями Чернівців.

Організатори заходу: Єврейський університет у Єрусалимі, Міжнародний центр мови та культури ідиш при Світовому єврейському конгресі (Вільнюс, Литва), Центр досліджень історії та культури Східноєвропейського єврейства Національного університету «Києво-Могилянська академія», Чернівецький Національний Університет імені Юрія Федьковича спільно з Чернівецькою міською радою та Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини за фінансової та організаційної підтримки Світового єврейського конгресу, організації “Українсько-єврейська зустріч” (Канада), Вааду України України та київської філії Євроазіатського єврейського конгресу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here