Переможець Global Teacher Prize Ukraine Пауль Пшенічка повернувся з Києва у рідний ліцей (ФОТО, ВІДЕО)

610
Пауль Пшенічка

Гімном ліцею та гучними оплесками зустрічають у стінах рідного навчального закладу учні та вчителі найкращого народного вчителя України.

А потім він заходить у клас і розпочинає урок фізики. Нині нова тема. Вчитель розповідає і одразу наводить приклади. Діти ж ставлять запитання і дискутують.

ПАУЛЬ ПШЕНІЧКА, ВЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1, ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПРЕМІЇ GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE: «Я намагаюсь розвити мислення у в учнів, у першу чергу. Не знання, а мислення. Вчу їх вчитися і вчу їх думати. От ми цілий урок вчилися думати. От взяли якусь складну схему і розбиралися з нею, рахували. Щоб вони запропонували свої ідеї і в кінці кінців за 45 хвилин ми цю задачу вирішили. І це залишається вже в голові».

Про професію вчителя Пауль Пшенічка в дитинстві ніколи не мріяв. Проте вже 48 років працює педагогом. Під час Всеукраїнського конкурсу за нього голосували усією школою. Директор каже, для навчального закладу це велика відповідальність, тепер вчителі будуть брати з нього приклад.

НАТАЛІЯ КІНАЩУК, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1: «Для нас він визнаний. Ми вірили в нього і в ньому ми не сумнівалися. Наш заклад є повна відповідальність, бо кожен з нас розуміє, що ми є колеги, тому мусимо відповідати такому рівню, тому що поруч з таким вчителем ти маєш бути інакшим. І ця вимушеність абсолютна природна. Ми розуміємо, що ми мусимо бути вчителями, які не можуть нижчими за певним рейтингом для наших дітей. Мабуть, тому що і діти рівняються на Пауля Францовича».

Пані Ольга колишня учениця Пауля Пшенічки. Розповідає, на його уроках було завжди цікаво. Від нього перейняла і методику працювати з дітьми.

ОЛЬГА МАРЧЕНКО, ВЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1: «Манери перегукуються і звичайно своє додаю. І намагаюся звичайно теж бути цікавою настільки, наскільки Пауль Францович цікавий. Я дякую Богу¸ що є можливість ще працювати разом з ним і продовжувати вчитися. Так що я вчуся в нього зі школи, з 15 років, коли ми вперше познайомилися на уроці фізики. Для мене це стало таким шляхом в життя. Я із задоволенням працюю і ніколи не шкодувала».

Після його уроків залишаються багато позитивних вражень, розповідають учні. На заняттях особливо не засумуєш, адже вчитель намагається всіляко зацікавити.

АНДРІЙ СТРАТІЙЧУК, УЧЕНЬ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1: «Він вміє так подавати матеріал так, як не робить це ні один вчитель. Якісь звичайні формули. Усі думають: вони в житті мені не знадобляться, але коли так пояснюють, ти не маєш вибору просто. Тебе це поглинає».

ЛІЗА СИБІРКА, УЧЕНИЦЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1: «Мені найбільше подобається у викладанні Пауля Францовича те, що він завжди каже, що оцінка – це не головне. А головне – наші знання. Звичайно оцінка для мене важлива, але, коли я на уроках Пауля Францовича, я розумію, що я можу помилятися. І не як деякі вчителі з інших шкіл, мені не будуть казати, що я не вивчила. А Пауль Францович навпаки допомагає і пояснює, чому це не так».

Нині ж найкращий вчитель України мріє реалізувати свої проекти, на що він і збирається витратити свою грошову премію. А також хоче облаштувати шкільну лабораторію.

ПАУЛЬ ПШЕНІЧКА, ВЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №1, ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПРЕМІЇ GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE: «Найближча ідея – це створити таку лабораторію, яка значно краще оснащена ніж наш кабінет. І я вже на крок до здійснення і я сподіваюсь, що наша міська рада виділить мільйон гривень, які ми потратимо на апаратуру вже виділені в планах приміщення, де це будуть встановлювати. В мене мрія мати значно більші кошти, для того, щоб ми могли їхати з дітьми куди ми хочемо, по Європі. Подивитися і відвідувати круті лабораторії. Але скільки там учнів їде 5-10, а їх треба масово возити, щоб показати, як працює сучасна наука».

А поки все це тільки в планах, Пауль Пшенічка готується до міжнародного етапу Global Teacher Prize, який відбудеться у березні в Дубаї.

Пауль Пшенічка Пауль Пшенічка

Переможець Global Teacher Prize Ukraine Пауль Пшенічка повернувся з Києва у рідний ліцейБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 10 жовтня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here