20 секунд достатньо для того, аби квартирному злодію відімкнути двері та потрапити до приміщення

283

Ризик стати жертвою «домушників» зростає під час новорічно-різдвяних свят, оскільки багато господарів у цей час залишають свої домівки та йдуть в гості. Цим і користуються крадії. До яких методів вони вдаються та що потрібно знати буковинцям, щоб до їх осель не вдерлися грабіжники – читайте далі.

Більшість квартирних злодіїв сьогодні працюють за стандартною схемою.

ІВАН КОЖАКАРЬ, ЗАСТУПНИК ЗАВІДУВАЧА ВІДДІЛУ КРИМІНАЛІСТИЧНИХ ВИДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НДЕКЦ ГУ НП ОБЛАСТІ: «Як правило, людина приходить, продзвонює квартири. Якщо хтось відповідає, вони представляються там ким завгодно і вибачаються, що помилилися квартирою. Якщо не відчиняють, то вони вже займаються другорядними заходами – прослуховування квартир чи виявлення там якихось тварин»

Ось так виглядає стандартний набір відмичок професійного квартирного крадія. У багатьох випадках, розповідають експерти-криміналісти, злодій працює непомітно.

ВІТАЛІЙ ГРИНЮК, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА НДЕКЦ ГУ НП ОБЛАСТІ: «Людина приходить до себе додому і тільки тоді, коли подумає подивитися, де її речі чи там потрібні будуть їй якісь кошти певні і вона залізе до свого схрону, вона вже побачить, що щось зникло і тільки тоді дізнається, що було скоєно крадіжку. А це може відбутися через кілька днів, через неділю чи інший визначений час».

ІВАН КОЖАКАРЬ, ЗАСТУПНИК ЗАВІДУВАЧА ВІДДІЛУ КРИМІНАЛІСТИЧНИХ ВИДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ НДЕКЦ ГУ НП ОБЛАСТІ: «Якщо вони побачать гарні двері, то спробують проникнути там через вікно, якщо є така змога. Бо бували випадки крадіжок через вікно з крайніх поверхів – крадії-альпіністи. І бували випадки найчастіше – це особливо влітку, коли люди залишають вікна на провітрювання, з перших поверхів квартир це крадіжки прямо через вікно, там де вони навіть не звертали уваги на замки».

А на цьому стенді – інші засоби, за допомогою яких злодії також проникають до чужих помешкань. Тут є лом, різні щипці і навіть гайковий ключ. Аби вберегтися від квартирних крадіїв, є кілька способів. Можна встановити камеру відеоспостереження. Часто відеофіксація відлякує злочинців, розповідають у поліції. На вхідних дверях поліцейські радять встановити не один, а кілька різних замків. А ще – охоронна сигналізація.

СЕРГІЙ ЧЕБОТАР, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ ОБЛАСТІ: «Це самий дієвий, на мою думку, спосіб уберегти своє приміщення від посягання зловмисників. Можна поставити решітки, можна поставити металеві броньовані двері, але охоронна сигналізація дає 99,9% гарантії того, що сигнал при спробі проникнути на цей об’єкт надійде на пульт централізованого спостереження і наша група реагування прибуде за лічені хвилини».

В середньому протягом доби на пульт охорони надходить 60 викликів, розповідає оператор Ольга Стара. Це магазини, квартири та приватні будинки, які під охороною.

ОЛЬГА СТАРА, ОПЕРАТОР ЦЕНТРАЛЬНОГО ПУЛЬТА УПРАВЛІННЯ: «У нас заходить сигнал «Тривога», протягом пів хвилини ми повинні скоординувати дії груп затримання. І вже коли група на об’єкті , вона нам доповідає, що там сталося – чи там виклик, чи там є правопорушення, вчинене другими людьми».

Найчастіше квартирні злодії поникають у помешкання через вікна на перших поверхах, або ж вхідні двері на верхніх, оскільки вони не є прохідними. Бувають випадки, коли відмичками не користуються, а виламують двері.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here